Zwiększenie ruchu w Google Discover

Jak uzyskać ruch z Google Discover?

Google Discover daje możliwość odkrywania nowych informacji, inspiracji oraz być na bieżąco ze swoimi zainteresowaniami lub hobby. Jeśli jesteś właścicielem firmy, która chce być widoczna w Internecie, Google Discover pomoże Ci uzyskać dodatkowy ruch oraz dotrzeć do większej ilość internautów, którzy mogą z obserwatorów stać się Twoimi klientami. 

Co to jest Google Discover?

Google Discover to narzędzie, które jest oparte na sztucznej inteligencji. Jego zadaniem jest rekomendacja treści znalezionych w wyszukiwarce Google. Aktywność internauty lub właściciela firmy, która jest związana z wyszukiwaniem w sieci i historia wyszukiwania mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniego i aktualnego kanału. Google Discover personalizuje treści właśnie dzięki wiedzy na temat historii wyszukiwań.  Wyniki, jakie pojawiają się w Google Discover zmieniają się na podstawie zmian, jakie zachodzą w wyszukiwaniach.

Jak działa narzędzie Google Discover?

Google Discover oferuje powiązane treści użytkownikom mobilnym. Na górze strony znajduje się przycisk pogody i wyszukiwania. Pod przyciskiem wyszukiwania znajduje się kanał odkrywania, gdzie znajdziemy pomysły, inspiracje, nowe informacje o zagadnieniach nas interesujących. 

Narzędzie nie pokaże nam tylko najświeższych wiadomości z danego zagadnienia, lecz wyskoczą nam także starsze wiadomości na dany temat.

Jak optymalizować pod kątem Google Discover?

Najprostszym sposobem na optymalizację pod kątem Google Discover jest tworzenie treści wysokiej jakości, zgodne z dobrymi praktykami SEO.

Oto dwanaście rad, które pomogą uzyskać większy ruch w Google Discover 

1. Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych

Google Discover to narzędzie do przesyłania danych tylko dla urządzeń mobilnych. Warto więc zoptymalizować stronę pod kątem jej szybkości ładowania. To pozwoli na szybkie ładowanie i pełnoekranowe wrażenia użytkownika, dzięki czemu zapewniają wyższą pozycję w kanale Discovery. Tak więc posiadanie szybko ładującej się strony internetowej z ograniczonymi reklamami, będzie najlepszym sposobem na uzyskanie ruchu w Google Discover. 

2. Korzystanie z unikalnych zdjęć i filmów o wysokiej jakości 

Wiadomo, że strony zawierające wysokiej jakości obrazy i filmy osiągają lepsze wyniki w Google Discover. Warto więc zadbać o użycie atrakcyjnych i odpowiednich obrazów dla wszystkich treści wizualnych na stronie. Dzięki temu zainteresujesz czytelnika już w momencie, gdy zobaczą Twoją stronę. Pamiętaj, by obrazy były skompresowane, o szerokości co najmniej 1 200 pikseli i mieć opisową nazwę pliku.

3. Bądź uczciwy i przestrzegaj praw autorskich 

Pamiętaj, by pozyskiwać zdjęcia i filmy z legalnego źródła, nie ściągać zdjęć bezprawnie z internetu. Jeśli złamiesz tę zasadę to algorytm Google Discover nie wyróżni Twojej strony. 

4. Wybierz temat i się go trzymaj

Staraj się być spójny w tworzeniu treści, nie rozdrabniaj się i nie pisz na zbyt wiele tematów, tylko obierz jeden wątek i się go trzymaj. Będzie to działać na Twoją korzyść i zbuduje wiarygodność w oczach klientów.

5. Bądź na czasie 

Bądź na czasie, pisz o tematach, które aktualnie są na topie, które interesują czytelników. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że ludzie klikną Twoje teksty podczas wyszukiwania danego tematu. 
Popularne tematy pomogą Ci uzyskać tysiące kliknięć w krótkim czasie, ale staraj się być unikalny i przekazywać informacje unikatowe, których nie ma na innych stronach internetowych. 

6. Umiarkowanie w stosowaniu reklam i treści sponsorowanych

Jeśli chcesz mieć treści, które zajmują wysokie miejsce w Google Discover, zmniejsz liczbę płatnych reklam na swojej stronie i pamiętaj, że ilość reklam na Twojej stronie nigdy nie powinna przekraczać ilości treści. 

7. Twórz wysokiej jakości content

Pamiętaj, że Google Discover ma tendencję do pozycjonowania długich, kompleksowych treści blogów z dużą ilością wysokiej jakości zdjęć lub filmów, więc staraj się tworzyć content o wysokiej, unikalnej jakości, której czytelnicy nie znajdą nigdzie indziej. Dzięki temu Twoja strona stanie się popularna w Google Discover.

8. Wsparcie od agencji cyfrowych 

Agencje cyfrowe pomagają rozwijać się w Google Discover. Agencje pomogą stworzyć ulepszoną stronę internetową, która zapewni ruch w Google Discover. Profesjonalne wsparcie ze strony agencji cyfrowych pomaga uzyskać imponującą reputację cyfrową. 

9. Optymalizacja AMP wpływa na wrażenia użytkownika

Przyspieszone strony mobilne (AMP) poprawiają wrażenia użytkownika, ponieważ czas ładowania w widoku pełnoekranowym strony jest szybki. Ma to kluczowe znaczenie dla umożliwienia wygodnego, przyjaznego dla użytkownika korzystania z witryny za pośrednictwem Google Discover w interfejsie mobilnym. 

10. Zdobądź zaufanie

Warto zadbać o odbiór swojego biznesu w mediach społecznościowych. Aby poprawić współczynnik zaufania, trzeba zachęcić odbiorców do udostępniania  postów za pośrednictwem komentarzy i udostępnień. Kiedy ludzie udostępniają komentarze i lubią Twoje posty, budujesz zaufanie, które przekładają się na popularność strony i wyżej oceniają treści na niej zawarte.

11. Bądź przejrzysty 

Google Discover podkreśla, że należy podać daty, informacje o autorach, publikacji, wydawcy, firmie lub sieci stojącej za nią oraz informacje kontaktowe, aby lepiej budować przejrzystość i wynikające z tego zaufanie.

12. Indeksowalność witryny

Upewnij się, że Twoja strona jest łatwa do indeksowania, a Google indeksuje Twoją stronę internetową. To ważne, by móc pojawić się w Google Discover.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.