Wszystko, co musisz wiedzieć o analizie SEO

Czym jest analiza SEO?

Jeśli dążysz do osiągnięcia najwyższej pozycji w rankingu wyszukiwania, zwiększając ruch w witrynie, osiągając cele biznesowe i cele wzrostu, zdecydowanie powinieneś zlecić analizy SEO. Przygotowanie obszernego raportu SEO da Ci praktyczne spostrzeżenia i pomoże Ci przygotować prawidłową strategię SEO, która przyniesie pożądane profity. 

Dlaczego analiza SEO jest ważna?

Analiza SEO pokazuje twoje słabe i mocne strony oraz nad czym pracować, aby osiągnąć lepsze rankingi SERP. Oprócz audytu SEO na stronie i audytu SEO witryny, możesz również przeprowadzić analizę konkurencji SEO, aby zrozumieć trendy, zobaczyć, gdzie znajdują się konkurenci SEO i wymyślić strategię, która pozwoli być zawsze krok przed  swoją konkurencją.

Jak przeprowadzić analizę SEO witryny internetowej?

Analiza SEO składa się z trzech elementów:

 • SEO na stronie obejmuje treść (jakość i użycie słów kluczowych) oraz problemy strukturalne, kod źródłowy HTML, obrazy i metatagi.
 • Off-page SEO odnosi się to do elementów spoza Twojej witryny, które nadal odnoszą się do Ciebie, które można kontrolować poprzez budowanie linków, otrzymywanie list i polecanie na wiarygodnych stronach internetowych oraz blogowanie gości.
 • Techniczne SEO obejmuje techniczne aspekty SEO dotyczą struktury i funkcjonowania strony internetowej oraz optymalizacji ich pod kątem robotów. Obejmuje również optymalizację mobilną.

Jak to zrobić?

 • zwróć uwagę na strukturę adresów URL. Upewnij się, że adresy URL są czytelne i odnoszą się do treści, a nie do losowego zestawu znaków, liter i cyfr. Postaw na krótki tytuł, uwzględni słowa kluczowe, by zwiększyć rankingi. Wybierz aplikację SSL (Secure Sockets Layer) i wybierz HTTPS zamiast HTTP. Szyfruje to połączenie i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przed hakerami. Posiadanie SSL zwiększa ranking w wyszukiwarkach i jest preferowane przez użytkowników, jak to robimy w Seotulip.pl
 • zadbaj o zawartość witryny. Postaraj się, by treść była atrakcyjna, innowacyjna, trafna, zawierająca słowa kluczowe, by boty wyszukiwarki mogły zindeksować stronę. Zadbaj o dobry dobór treści, nie powielaj artykułów z innych stron, ponieważ wpłynie to negatywnie na pozycję Twojej witryny w rankingach wyszukiwania. Zadbaj o wybór najlepszych słów kluczowych, które odnoszą się do produktu lub usługi, którą chcesz sprzedać. Jeśli jest to zbyt trudne zadanie to możesz posłużyć się darmowymi narzędziami do wyodrębniania słów kluczowych. Monitoruj swoją konkurencję za pomocą Seotulipl.pl, na jakie słowa kluczowe się pozycjonują i korzystaj z dobrych przykładów. 
 • używaj chwytliwych tytułów i wplataj w nie słowa kluczowe, np. Poznaj najlepsze narzędzie do monitorowania pozycji, Seotulip.pl
 • nie duplikuj treści- duplikacja treści może się skończyć spadkiem na niższą pozycję w rankingach wyszukiwania lub, co gorsza, w ogóle zostać usunięta z indeksu.
 • rób opisy meta, które pomagają botom indeksować stronę, upewnij się, że opisy są unikatowe i zawierają słowa kluczowe. 
 • nie bloków swoich zasobów, ponieważ wpływa to negatywnie na pozycję w rankingu.
 • zadbaj o linkowanie wewnętrzne, jeśli w swojej witrynie masz dwa artykuły, które są ze sobą skorelowane to nie zapomnij o dołączeniu linków. 
 • usuwaj linki zwrotne.
 • zadbaj o architekturę swojej witryny, czyli spraw, by użytkownikowi dobrze korzystało się z witryny oraz by boty wyszukiwarek mogły ją bez problemu indeksować.
 • postaw na szybkie ładowanie strony i jeje przyjazność- postaraj się, by strona ładowała się szybko i płynnie. Możesz to zrobić optymalizując obrazy, kompresując JavaScript, używając sieci CDN. 
 • zadbaj o optymalizację mobilną, by użytkownicy, którzy korzystają z witryny na urządzeniach mobilnych, mogli to robić bez przeszkód. Możesz to ułatwić decydując się na to, by filmy i obrazy były responsywne. 
 • optymalizacja obrazu - postaraj się, by obrazki na stronie nie były za duże, by nie spowalniały strony, opisuj obrazki, oddzielając słowa łącznikami.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.