Przeczytaj 5 wskazówek, jak sprawdzić wygasłą domenę!

W sieci jest mnóstwo materiałów na temat marketingu afiliacyjnego, ale najważniejszym krokiem w tym procesie jest wybór odpowiedniej domeny.

Co wybrać? Nową czy wygasłą domenę?

Marketing afiliacyjny działa dla obu, ale zakup nowej domeny oznacza, że czeka nas wiele pracy nad stroną, jej wypozycjonowaniem, czekaniem na uzyskanie rozpoznawania strony. Jeśli zbudujesz swoją firmę na wygasłej domenie, korzystasz z istniejących linków zwrotnych do domeny i pozycji strony, jej rozpoznawalności. 

Czym są wygasłe domeny? 

Wygasłe domeny to te, które nie zostały ponownie zarejestrowane przez poprzedniego właściciela i stały się ponownie dostępne do zakupu. Pula wygasłych domen jest duża i bardzo zróżnicowana. Poznaj pięć wskazówek dotyczących weryfikacji, które należy wykonać, jeśli rozważa się zakup wygasłej domeny.

1. Znaczenie domeny dla Twojego biznesu

Najlepiej jest wybrać domenę kojarzącą się z tematyką swojego biznesu. Jak sprawdzić, czy domena o danej nazwie sprawdzi się? Są na to dwa sposoby:

  • Sprawdź tematy linków zwrotnych

Możesz to zrobić dzięki Ahrefs.com. Wprowadź nazwę domeny i kliknij przycisk Linki zwrotne. Wyszukiwanie wyświetla liczbę linków zwrotnych i stron odsyłających, które prowadzą do sprawdzanej domeny. Informacje te są bardzo cenne, ponieważ możesz zobaczyć, jak istotne są linki zwrotne do Twojego tematu /biznesu.

  • Sprawdź historię domeny

W sprawdzeniu historii domeny pomoże Ci Archive.org.  Wystarczy umieścić nazwę domeny w Wayback Machine, a archiwum wyświetli oś czasu związaną z domeną. Możesz kliknąć dowolny rok i wybrać zakreślony dzień w miesiącu, aby zobaczyć migawkę tego, jak witryna wyglądała w tym konkretnym dniu. To świetny sposób na sprawdzenie poprzedniej zawartości w domenie i określenie jej znaczenia dla swojego biznesu.

2. Kontekstowe linki zwrotne

Kontekstowy link zwrotny jest częścią bloku treści. Kiedy budujesz link do artykułu lub podobnej treści, jest bardziej prawdopodobne, że będzie on długotrwały i nie zniknie po zakupie domeny. Zakup domeny z silnymi linkami zwrotnymi może skutkować sukcesem strony. Możesz uruchomić linki zwrotne za pomocą ahrefs.com i sprawdzić następujące kwestie:

  • Dofollow - Linki oznaczone jako "dofollow" mają lepszą wartość, ponieważ przyczyniają się do rankingu strony domeny. Linki oznaczone jako "nofollow" są nadal warte zachodu, ale nie wpłyną tak bardzo na pozycję strony.
  • Ocena domeny - Jeśli domena ma wiele przyzwoitych linków zwrotnych i jest czysta, idź do niej, nawet jeśli DR jest niższa.
  • Domeny odsyłające - Zawsze powinieneś ręcznie sprawdzić, czy linki zwrotne są nadal "aktywne".

Lepiej nie inwestować w wygasłą domenę, jeśli wiele linków zwrotnych pochodzi z forów, komentarzy lub katalogu. Mogą one ograniczyć potencjalny sukces Twojej firmy.

3. Jaka jest ocena wygasłej domeny?

Zawsze sprawdzaj ocenę każdej wygasłej domeny, którą rozważasz. Możesz to zrobić również na ahrefs.com. Kluczem jest znalezienie wygasłej domeny o dość wysokiej ocenie i cennych linkach zwrotnych. Te domeny nie są łatwe do znalezienia, ale na pewno warto w taką zainwestować. Linki zwrotne powinny być zawsze związane z tematem domeny i najlepiej być kontekstowe, a nie wbudowane w komentarze lub dyskusje. Należy unikać domen z dowolnym DR, bez względu na to, jak wysokiej jakości są linki zwrotne.

4. Jaka jest liczba domen odsyłających?

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie liczby domen odsyłających, bowiem im więcej jest domen odsyłających, tym lepsza jej witryna i tym wyższa będzie jej pozycja.

5. Wyczyść teksty kotwicy i archiwum

Tekst zakotwiczenia to klikalna fraza lub słowo, które łączy się z inną stroną sieci Web. Jak już wspomnieliśmy, te linki powinny występować organicznie w treści, aby przynieść korzyści Twojej domenie, za te, które Google uzna za spamerskie, czeka Cię zbanowanie. Jeśli chcesz sprawdzić kotwice, możesz to także zrobić na ahrefs.com. Aby sprawdzić archiwa możesz użyć Wayback Machine, który pokaże jak wyglądała strona w różnych momentach swojej historii. Unikaj każdej domeny, która była częścią PBN lub nawet "farmy linków".

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.