Jak wybrać frazy kluczowe z długim ogonem?

Co to jest Long Tail w SEO?

Long Tail, czyli długi ogon jest zapytaniem, jakie wpisujemy w okienko wyszukiwarki, które zawiera w sobie 3-4 wyrazy, np. monitor pozycji w sieci SeoTulip. Google Analytics zapewnia użytkownikom możliwość znalezienia fraz kluczowych z długim ogonem. Praca z zapytaniami z długim ogonem gwarantuje rezultaty, chociaż marketerzy nie zawsze mogą dokładnie przewidzieć, które słowa kluczowe będą generować ruch i nie mogą oni zagwarantować wyników.

Jak wybrać przydatne słowa kluczowe z długim ogonem?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać słowa kluczowe z długim ogonem, algorytm działań jest prosty:

  • zdefiniuj swoją konkurencję
  • zdefiniuj, jakich słów kluczowych używają konkurenci, jakie kampanie reklamowe prowadzą i skąd czerpią ruch.

Istnieją dwie taktyki długiego ogona

- tworzenie jak najwięcej wysokiej jakości treści tematycznych., np. na blogu firmowym, tak jak na SeoTulip.pl Witryna internetowa sukcesywnie się rozwija, buduje się ruch na witrynie. Jest to strategia długoterminowa.

- musisz zbadać, jakich słów kluczowych powinieneś użyć, jakie frazy kluczowe mogą wpisać w wyszukiwarkę Twoi potencjalni klienci, np. w naszym przypadku- narzędzie do monitorowania pozycji. Ta strategia jest również długoterminowa, ale z możliwością osiągnięcia  szybkich wyników. 

Wdrażając strategię długiego ogona, należy wziąć pod uwagę czynniki rankingu wyszukiwania strony:

  • Jakość treści,
  • Techniczna zgodność witryny z wymaganiami wyszukiwarek (obejmuje to użyteczność zasobu i dostosowanie do ruchu mobilnego),
  • Czynniki behawioralne,
  • Środowisko referencyjne,
  • Obecność słów kluczowych w tytule

Jak używać długiego ogona?

  • umieść słowo kluczowe w tytule artykułu. Jeśli zawiera on frazę kluczową, pomaga użytkownikom określić, czy treść spełnia ich konkretne potrzeby. Warto pamiętać, że posiadanie słów kluczowych w nagłówku pomaga wyszukiwarkom indeksować treść. 
  • postaw na treść długiego ogona. Powinna ona być unikalna, wartościowa, merytoryczna oraz dostarczać kompleksowych danych na interesujący potencjalnych klientów temat. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.