Jak efektywnie planować i korzystać z aplikacji do planowania?

Planowanie to proces ustalania, kiedy i  co należy wykonać. Planowanie ma też na celu przewidzieć warunki, w jakich przyjdzie nam realizować nasze założenia, czy w ogóle damy radę osiągnąć zamierzony cel.  Planowanie to ciągłe działanie, które możemy podzielić na kilka etapów, np.: wyznaczenie zadania, wyznaczenie drogi do realizacji celu, wyznaczenie alternatywnej ścieżki postępowania, jeśli plan A zawiedzie, określenie zasad kontroli realizacji naszych celów, wykonanie planów i wprowadzenie ich w życie. 

Jakie może być planowanie?

 • Strategiczne (gdzie musimy nastawić się na zmiany o charakterze trwałym, czas realizacji jest najdłuższy)
 • Taktyczne ( musimy nastawić się na około roczne planowanie i usprawnianie naszych działań)
 • Operatywne ( najkrótszy czas wykonania i bieżące zmiany)

Jaki powinien być plan?

 • Realny
 • Spójny
 • Przejrzysty
 • Ścisły
 • Terminowy
 • Konkretny
 • Perspektywiczny

Zarządzaj dobrze swoim czasem, dzięki umiejętnemu planowaniu!

Planowanie zadań jest bardzo przydatne, zarówno w pracy zawodowym, jak i życiu prywatnym, pomaga nam porządkować nasze działania i sukcesywnie osiągać zamierzone cele. 

Określ, kiedy jesteś produktywny!

Są osoby, które wstają rano i są gotowe do pracy. Swoje obowiązki lubią wypełniać rano, kiedy są wyspane i wypoczęte, a głowa jest naładowana pomysłami i nie dopada nas zmęczenie. Jeśli jest tak w twoim przypadku, to jesteś tzw. skowronkiem. Planuj więc swoje zajęcia do południa, wtedy wykonasz je bez wysiłku i jak najbardziej efektywnie.

Natomiast jeżeli myśl o porannym wstawaniu i pracy od świtu cię przeraża, lepiej ci się pracuje i skupia wieczorem, a nawet w godzinach nocnych, to z pewnością jesteś tzw. nocną sową. Planuj wtedy rozwiązywanie zadań na wieczór, wtedy przyjdzie ci to z łatwością. Tu ważne jest, byśmy słuchali swojego wewnętrznego zegara, odkryli porę, kiedy praca przychodzi nam łatwo i przyjemnie. 

Co za dużo, to niezdrowo!

Pełni wiary i siły chcemy zrobić jak najwięcej i zapewne w momencie zapisywania w swoim kalendarzu zadań na przyszły dzień lub tydzień wierzymy, że uda nam się podołać wszystkim obowiązkom. Jednak nie zapominajmy, że jesteśmy tylko ludźmi, może być gorzej z naszą koncentracją, jakieś zadanie się przedłuży lub stanie się coś, co pokrzyżuje nasze plany. Nie warto zatem wpisywać na listę zadań zbyt wielu celów do osiągnięcie, ponieważ niewyrobienie się ze wszystkim sprawi, że poczujemy tylko frustrację i niechęć. Zadbajmy, by liczba zadań była do wykonania, wtedy będziemy mieli satysfakcję z efektywności naszego działania i z tego, że zadań z naszej listy systematycznie ubywa. 

Są obowiązki, ale są także przyjemności!

Pamiętajmy, y nie zafiksowywać się tylko na pracy i zadaniach do wykonania, terminach, poprawkach, raportach. Bardzo ważne jest zachowanie balansu w życiu i poświęcanie odpowiedniej ilości czasu na sen i odpoczynek. Są to niezbędne elementy potrzebne do zdrowego, szczęśliwego życia, ale i także do efektywnej pracy.

Wykorzystaj w pracy najnowsze technologie i pomoce!

Każdy z nas posiada telefon komórkowy, który ma nieskończenie wiele funkcji, aplikacji, które mają umilić i ułatwić nam życie. Warto zatem pomóc sobie w planowaniu, korzystając z dostępnych na rynku aplikacji do planowania pracy, zadań domowych i zarządzania czasem, które pomogą efektywniej zarządzać swoją pracą oraz usuną z naszej przestrzeni rzeczy i czynności, które zjadają nam wiele cennego czasu podczas dnia.

Narzędzia te mają za zadanie między innymi:

 • planować wykonywanie zadań
 • wspomagać priorytetowe zadania
 • przypominać o obowiązkach do wykonania
 • pełnić funkcję kalendarza

Warto zainteresować się nowopowstającą aplikacją do zarządzania zadaniami - Needdo.eu, która pomoże nam zaplanować najbliższe dni, by bez problemu i zapominania wykonać zadania, wziąć leki, pamiętać o wizycie na poczcie i kupnie prezentu urodzinowego! Z aplikacji będzie można korzystać na laptopie lub ściągnąć sobie aplikację na telefon komórkowy, by móc stale wiedzieć, co mamy do zrobienia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.