Jak 5-gwiazdkowe recenzje wpływają na SEO?

Jeśli chodzi o rozwój i utrzymanie obecności Twojej firmy w Internecie, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) i recenzje to dwa najlepsze sposoby na przyciągnięcie nowych klientów. Strategie SEO są niezbędne, aby Twoja firma miała wysoką pozycję w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Ponieważ, jak wynika z badań, 4 na 5 konsumentów korzysta z wyszukiwarek w celu wyszukiwania informacji lokalnych, SEO jest kluczem do pomagania nowym klientom w znajdowaniu i wybieraniu Twoich produktów lub usług. Nie powinieneś skupiać się tylko na SEO, zwróć uwagę także na recenzje. Recenzje bowiem nie tylko decydują o reputacji Twojej firmy, ale także pomagają określić sprzedaż, przy czym konsumenci twierdzą, że recenzje wpływają na ich decyzje zakupowe.

Recenzje online są ważne dla lokalnego SEO

Jeśli chodzi o SEO lokalne, celem jest optymalizacja Twojej obecności w sieci pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania. Dzięki temu, gdy ludzie szukają usług w pobliżu, Twoja firma pojawi się na górze wyników wyszukiwania. Im więcej otrzymasz 5-gwiazdkowych recenzji, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawisz się w Google Local Pac. 

Panel wiedzy z recenzjami

Po wygooglowaniu nazwy firmy w wyszukiwarce prawdopodobnie pojawi się panel wiedzy. Panele wiedzy pojawiają się z boku wyników wyszukiwania, gdy szuka się konkretnej osoby, firmy lub podobnej. Google generuje te recenzje na podstawie informacji biznesowych z wizytówek Google, Facebooka i innych odpowiednich witryn branżowych. Panel wiedzy zawiera przycisk do odwiedzenia Twojej witryny, a także imię i nazwisko, adres, numer telefonu, godziny pracy i inne, ważne informacje. Panele wiedzy wyświetlają również recenzje z maksymalnie pięcioma gwiazdkami, które pochodzą z recenzji Google.

Zwiększ swój współczynnik klikalności dzięki opisom rozszerzonym w recenzji

Panel wiedzy będzie wyświetlał recenzje w postaci gwiazdek, gdy ludzie wyszukują Twoją firmę, a pakiet lokalny będzie wyświetlał recenzje w postaci gwiazdek w lokalnych wynikach wyszukiwania. W wyróżnieniu się w standardowych bezpłatnych wynikach wyszukiwania mogą pomóc fragmenty rozszerzone recenzji. Pozwalają one wyświetlać inne elementy w wynikach wyszukiwania, takie jak obrazy, ceny czy recenzje w gwiazdkach. Jeśli znajdujesz się na szczycie wyników wyszukiwania, doczego dąży SeoTulip.pl wyświetlanie tych kolorowych gwiazdek może pomóc Ci wyróżnić się i zwiększyć współczynnik klikalności (CTR). Chociaż CTR sam nie wpływa na rankingi Google, może uzupełniać Twoje wysiłki SEO, skłaniając potencjalnego klienta do kliknięcia w Twój link.

Wizytówka firmy

Wyszukiwarki, takie jak Google, pobierają informacje z innych witryn, aby zweryfikować szczegóły dotyczące Twojej firmy. Pomaga im to dostarczać najlepsze informacje w wynikach wyszukiwania, a także może pomóc Ci wzmocnić Twoją pozycję w Google. Recenzje odgrywają tutaj ważną rolę, ponieważ witryny, z których Google pobiera informacje, to zazwyczaj witryny z recenzjami i listami, takie jak Yelp, Yellow Pages i ProductReview. Google może również pobierać informacje ze stron na Facebooku, które zawierają również wykazy firm i recenzje. Aby poprawić SEO, każda z wizytówek Twojej firmy musi być  spójna i zawierać dokładne dane.

Pozytywne recenzje

Oprócz utrzymywania spójności danych w tych witrynach, warto mieć na nich również pozytywne recenzje. Zachęcaj klientów do wystawiania recenzji na różnych platformach, dadzą one wyszukiwarkom jeszcze więcej informacji, z których mogą czerpać podczas weryfikacji i rankingu Twojej firmy. Możesz umieszczać recenzje generowane przez użytkowników w postach w mediach społecznościowych, w artykułach na blogu. Wszystkie te działania marketingowe oparte na recenzjach mogą wzmocnić Twoje SEO i zrozumienie bazy klientów, jednocześnie zachęcając więcej osób do pozostawiania recenzji. 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.