Jak łatwo pisać artykuły SEO?

Czym jest SEO?

SEO to angielski skrót od Search Engine Optimization. Oznacza on proces optymalizacji witryny i stron internetowych, by uzyskać bezpłatny i organiczny ruch z wyszukiwarek internetowych. Bardzo ważne jest pisanie tekstów optymalnych pod kątem SEO, ponieważ to pomaga nam pozycjonować na wysokie miejsca w wyszukiwarce internetowej naszej witryny. Sprawdzać pozycję możesz dzięki najlepszemu narzędziu do sprawdzania pozycji w Google- SeoTulip!

Jak pisać dobre artykuły pod kątem SEO?

Aby pisać artykuły, które zapewnią nam dobrą, wysoką pozycję w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych, warto zastosować się do poniższych wskazówek. 

1. Dobierz odpowiednie frazy/ słowa kluczowe 

Bardzo ważne jest dobranie słów inaczej zwanych frazami kluczowymi, które będziemy umieszczać w naszym tekście. Jeżeli dobierzemy je prawidłowo, to pozycja naszej strony będzie wysoka, przez co mamy szansę na większy ruch w naszej witrynie oraz na potencjalnych klientów, którzy kupią nasze produkty lub usługi. Warto na bieżąco sprawdzać pozycję naszej witryny, dzięki monitorowi pozycji Seotulip. By dobrze wybrać słowa kluczowe warto wczuć się w rolę potencjalnego  klienta,  pomyśleć, jakie hasła on wpisze do wyszukiwarki, by znaleźć nasz produkt. Warto także posłużyć się narzędziami do wyodrębnienia prawidłowych słów kluczowych, jeśli sami nie jesteśmy pewni, czy dobrze wybraliśmy. 

2. Użyj w artykule słów kluczowych

Słowa kluczowe, które wybraliśmy, powinny, naturalnie, znaleźć się w artykule. Ale nie tylko. Warto umieścić frazy kluczowe w tytule, wstępie naszego tekstu, opisie, nagłówkach H1 i H2. Trzeba postarać się o równomierne rozmieszczenie słów kluczowych w tekście, by boty wyszukiwarek dobrze zindeksowały naszą stronę. Należy pamiętać, by nie umieścić zbyt mało słów kluczowych, jak również nie przesadzić z ich ilością, za którą możemy zostać ukarani. 

3. Postaw na wysoką jakość tekstów

Postaraj się, by teksty, jakie umieszczasz na swojej stronie były wysokiej jakości, nie zawierały błędów merytorycznych. Nie idź także na łatwiznę, kopiując treści z innej strony. Zadbaj o wysoką jakość swoich tekstów, by przyciągały one uwagę czytelników i potencjalnych klientów na twoją witrynę internetową. Ważne, by teksty wnosiły nową jakość, rozwiązywały problemy czytelnika, poszerzały jego wiedzę. To wszystko zaowocuje wieloma odwiedzinami na twojej stronie, co może przełożyć się na większą liczbę klientów, tak jak robimy na blogu firmowym Seotulip.

4. Pisz wyczerpujące teksty

Z obserwacji wynika, że bardziej opłaca się pisać dłuższe teksty, niż krótsze, ponieważ wyszukiwarki internetowe preferują dłuższe, bardziej wyczerpujące treści. Długi, merytoryczny, ciekawie napisany artykuł zatrzyma na dłużej w witrynie twojego potencjalnego klienta. 

5. Zwróć uwagę na rozmiar obrazu  i tytuł tekstu

Idealny rozmiar obrazu, jakie powinniśmy zamieszczać na stronie to nie mniej niż 70 kb, który szybko się ładuje i łatwo się przegląda. Jeśli zaś chodzi o tytuł, to powinien być jak najbardziej szczegółowy. 

6.Tylko linki wysokiej jakości 

Nie licz na ilość, tylko stawiaj na jakość linków. Pamiętaj, że warto mieć jednego linka z zaufanej witryny, niż dziesięć z podejrzanych. Treści pochodzące z zaufanego źródła są zawsze wyżej ocenione i ludzie chętniej w nie klikają!

7. Bądź coraz lepszy!

Pamiętaj, żeby nieustannie się szkolić. Czytać wysokiej jakości artykuły, nieustannie poszerzać swoją wiedzę, być merytorycznym i kompetentnym. Swoją wiedzę musisz też umieć przelewać na papier. Artykuły muszą czytać się łatwo i przyjemnie, być napisane bezbłędnie pod względem stylistycznym, gramatycznym i semantycznym. By uzyskać mistrzostwo w pisaniu jest tylko jeden sposób. Jest nim pisanie. Ćwicz się w pisaniu, kiedy tylko możesz, dzięki temu twoje artykuły będą coraz lepsze.

8. Promuj się!

Żeby odnieść sukces nie wystarczy tylko napisać dobry tekst. Najtrudniejsze jest jego wypromowanie. Rób to, gdzie się tylko da. Dziel się nim na portalach społecznościowych, podrzucaj kolegom, podawaj dalszym znajomym, by jego zasięgi były jak największe! 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.