Czym jest link building?

W prowadzeniu witryny naszego biznesu oprócz dobrze dobranych słów kluczowych, które odpowiadają tematyce naszej firmy, warto swój biznes wesprzeć także tzw. link buildingiem. Linki, to oczywiście teksty z odnośnikiem. Link building oznacza zaś budowanie bazy linków, które będą prowadzić do naszej witryny oraz do stron powiązanych z określoną frazą kluczową.  Aby stworzyć link building można użyć zwykłego linku URL, który może być zawarty w tekście lub użyć linku w kodzie HTML, kryjąc odnośnik we frazie kluczowej. 

W jaki sposób pozyskiwać linki?

Jednym ze sposobów pozyskania linków jest robienie wizytówek w serwisach lub mediach społecznościowych. Kolejnym sposobem może być także marketing szeptany, czyli zostawianie linków do naszej firmy na forach internetowych lub mediach społecznościowych. Można także pokusić się także o pisanie artykułów sponsorowanych, w których znajdą się frazy kluczowe i odnośniki do naszej firmy, który umieścimy za opłatą na innej stronie, np. na specjalistycznym, poczytnym blogu. Dzięki tym działaniom pozyskamy ruch na witrynie oraz potencjalnych klientów.
Na co należy zwrócić uwagę?

  • wybierz odpowiednie strony

Powinniśmy wybrać strony, które są powiązane z tematyką naszej strony. Ważne, by stronę, którą wybierzemy odwiedzali ludzie, którzy są zainteresowani właśnie taką tematyką, by mogli się stać naszymi potencjalnymi klientami. Bezsensownie byłoby zostawiać swój link odnoszący się do sklepu ze słodyczami na portalu o depilacji laserowej. Jeśli zdecydujemy się zaś na publikowanie artykułu sponsorowanego na jakimś portalu warto prześwietlić witrynę pod względem zasięgów, aktywności, popularności w sieci i pozycji w Google, dzięki monitorowi pozycji SeoTulip. Powinniśmy celować w popularne, poczytne strony z wysokich miejsc rankingowych. 

  • sprawdź widoczność w Google 

Warto zanalizować ruch na witrynie, zwrócić uwagę na frazy, które plasują się najwyżej oraz te powiązane z tematyką naszej strony internetowej. Frazy te generują największy organiczny ruch na stronie i stwarza szansę na dotarcie do jak największej ilość zainteresowanych odbiorców. 

  • bądź widoczny

Warto pamiętać o tym, że ważne jest także miejsce, w którym pojawi się nasz link. W miarę możliwości postarajmy się publikować link w widocznym miejscu, gdzie łatwo zostanie dostrzeżony przez użytkowników. 

  • pamiętaj o linkowaniu wewnętrznym

Należy pamiętać, że linkowanie wewnętrzne także ma duży wpływ na pozycję naszej strony internetowej w wyszukiwarce względem konkurencji. Nie należy więc o tym zapominać. Pomocna będzie strategia, w której zawrzesz opis, do których stron odsyłasz oraz hierarchię kategorii.

  • reklamuj się za pomocą swoich klientów

Jest to bardzo pożądany sposób promocji, ponieważ jest to linkowanie wykonane przez klientów, którzy zadowoleni z naszych produktów lub usług polecają nas innym użytkownikom sieci, wklejając odnośnik do naszej strony np. na forach lub swoich mediach społecznościowych. 

  • poznaj i obserwuj swoją konkurencję

Powinniśmy znać swoją konkurencję i strony, na której się linkuje, bo być może warto się także tam zalinkować.

Co nam da link building?

Jeśli zbudujemy sobie odpowiednio duże zaplecze wartościowych linków to wpłynie to pozytywnie na pozycję naszej strony internetowej w wyszukiwarce. Taki zabieg nazwiemy pozycjonowaniem organicznym. Jest to taki rodzaj pozycjonowania, w którym ważne jest pozyskanie ruchu w serwisie ze strony użytkowników, którzy wpiszą w wyszukiwarce dane hasło, a następnie klikną w naszą stronę, która wyświetli się w wynikach wyszukiwania. Prawidłowo prowadzony link building powinien zaowocować stałym napływem nowych klientów zainteresowanych oferowanymi przez nas produktami lub usługami. Należy stale trzymać rękę na pulsie i sprawdzać pozycję swojej strony internetowej w wyszukiwarce, za pomocą monitora pozycji SeoTulip i odpowiednio reagować, jeśli zauważymy spadek naszej pozycji. Możemy temu przeciwdziałać odpowiednio modyfikując frazy kluczowe. 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.