Czym jest featured snippets?

Marzeniem każdego właściciela interesu, który jest obecny w przestrzeni internetowej, jest znalezienie się na jednym z pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych, co można sprawdzać dzięki monitorowi pozycji SeoTulip. Można tego dokonać na trzy sposoby. Mianowicie, zadbać o pierwsze miejsce dzięki cierpliwemu i czasochłonnemu pozycjonowaniu się w sieci, korzystać z dobrodziejstw płatnych kampanii AdWords lub postawić na featured snippets. 

Co to jest featured snippets?

Tajemniczy termin featured snippets oznacza „polecane fragmenty z odpowiedzią”. Zazwyczaj pojawiają się one w tzw. pozycji zero, czyli ponad wszystkimi wynikami, jakie otrzymujemy z wyszukiwarki. Cechą charakterystyczną featured snippets jest ich oryginalny format. W ramce, która nam wyskakuje po wpisaniu danego hasła jest zazwyczaj fragment tekstu wraz z grafiką i linkiem do strony. W sytuacji, gdy fraza, jaką wpiszemy w Google, została wykupiona w usłudze AdWords to fragment ten zobaczymy trochę niżej. 

Jak wyświetlać się w featured snippets?

Jak znaleźć się w featured snippets wiedzą specjaliści od Googla. Wiadomo jednak, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na to, by się to udało. Po pierwsze, ważna jest nasza wyjściowa pozycja w wyszukiwarce Google. Jeśli nasza witryna znajduje się na bardzo odległych pozycjach to mamy małe szanse na umieszczenie nas w featured snippets. Istotny jest także pozytywny wizerunek naszej witryny, bo tylko takie mają szanse na uznanie u Google. Niezmiernie ważny jest także content naszej witryny. Największe szanse mamy, kiedy publikujemy tematyczne artykuły, wysokiej jakości, np. na blogu firmowym. Na pewno drogą do tego, by się tak stało jest to, by na naszej stronie internetowej znalazła się odpowiedź na pytanie postawione przez użytkownika w wyszukiwarce. Ważne jest to, by odpowiedź była odpowiednio skonstruowana, była prosta i czytelna, ponieważ Google wyświetla w featured snippets tylko 300 znaków. Kolejną drogą jest optymalizacja treści naszej strony pod kątem SEO, przygotowanie trafnych fraz kluczowych, które będą wyświetlane w featured snippets. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.