Czemu boty Google nie indeksują naszej strony?

Problem nr 1 - Nowa domena

Google może nie indeksować twojej strony, jeżeli opublikowałeś ją na nowokupionej domenie. Aby upewnić się, że Google wie o istnieniu naszej domeny, najlepiej pofatygować się i sprawdzić status swojej witryny internetowej na Google Search Console. Dzięki niemu będziemy mogli zweryfikować własność domeny oraz wskazać Google potrzebę zindeksowania strony.

Problem nr 2 - Złośliwe oprogramowanie

Aby nasza strona była indeksowana przez wyszukiwarkę musimy uważać, by nasza strona nie była zainfekowana przez złośliwe oprogramowania, wirusy, by była dobrze zabezpieczona, bowiem, jeśli wyszukiwarka zlokalizuje na niej sam lub spam to może skutkować to spadkiem w rankingu wyszukiwania bądź w ogóle wypadnięciem z wyników wyszukiwania.

Problem nr 3 - Brak SEO

Być może za brakiem widoczności naszej strony internetowej jest brak SEO i co za tym idzie nie jesteśmy poza widocznością i indeksowaniem. W tym przypadku należy sprawdzić, czy nasza witryna jest zoptymalizowana pod kątem SEO, tak jak seotulip.pl.  Jeśli zaś wymaga to usprawniania warto zaczerpnąć więcej informacji o SEO samodzielnie lub skorzystać z rad agencji SEO. 

Problem nr 4 - Blokada strony z poziomu serwera

Naszym problemem może być także blokada strony przez serwer. Do wykluczenia tej sytuacji może posłużyć Google Search Console. Jeśli GSC pobierze naszą stronę, to znaczy, że pod tym względem jest wszystko w porządku i to nie jest clue naszego problemu.

Problem nr 5 - Filtr Safe Search

Kolejną przeszkodą mogą okazać się ustawienia na naszej stronie. Jeśli  W przypadku, gdy nasza strona zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich może nas blokować filtr Safe Search. Rozwiązanie tego problemu jest proste, ponieważ w tym przypadku wystarczy go wyłączyć.

Problem nr 6 - Znacznik  o zawartości “noindex”

Znacznik o zawartości „noindex” może powodować brak widoczności witryny w Google. W celu wykluczenia tego powodu należy prześwietlić kod, by sprawdzić, czy znacznik się tam nie ukrył. 

Problem nr 7 - Robots.txt

Bardzo możliwe, że sprawcą problemu jest plik robots.txt. Służy on do zarządzania ruchem robotów, ale może zdarzyć się tak, że blokuje on dostęp botom Google do naszej witryny i dlatego nie jest ona indeksowana.

Problem nr 8 - Ręczne działania

Terminem „ręczne działania”  określamy wszelkie aktywności, które mają na celu manipulację indeksem wyszukiwania Google. Przykładem takich działań może być spam, niejawne przekierowanie, nienaturalne linki. W wykryciu i pozbyciu się tego problemu także pomoże nam Google Search Console

Problem nr 9 - Treść tylko dla zalogowanych

Jeżeli nasza domena jest chroniona hasłem, treści na stronie są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników, to zindeksowanie strony przez bota Google nie będzie możliwe.

Problem nr 10 - Niepoprawny kod odpowiedzi HTTP

Kod odpowiedzi HTTP 200 jako odpowiedź z naszej strony gwarantuje umieszczenie w rankingu Google, jeśli zaś z naszej strony płynie niepoprawny kod jako odpowiedź to wynikiem tego jest brak indeksacji naszej strony.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.