Aktualizacja Google

Letnia aktualizacja Google

W czerwcu 2021 rozpoczęła się szeroka aktualizacja rdzenia Google, a w lipcu 2021 będzie miała miejsce kolejna aktualizacja, jak informuje szefostwo Google. Rozbicie aktualizacji na dwa miesiące jest tłumaczone tym, że nie wszystkie planowane przez firmę ulepszenia są gotowe w czerwcu, więc na resztę przyjdzie nam poczekać do lipca.

Jakie mogą być skutki aktualizacji?

Google przewiduje, że  aktualizacje mogą przynieść spadki lub zyski w przypadku niektórych treści. Jeśli więc nasze rankingi spadną lub wzrosną, aktualizacja w lipcu może odwrócić te tendencje.  Zmiany, jak szacuje Google, będą najbardziej widoczne dla specjalistów SEO, którzy mogą zaobserwować wiele zmian w rankingach wyszukiwania Google.  Ponadto, ze względu na dwuczęściowy charakter tej aktualizacji, możliwe jest, że niektóre treści i witryny mogą zobaczyć zmiany w czerwcu 2021 r., które odwrócą się w lipcu 2021 r. Aktualizacja planowana przez Google ma zasięg globalny i będzie mieć wpływ na wszystkie języki. Wdrażanie nowej aktualizacji wg szacunków ma potrwać około dwóch tygodni. Poprzednia aktualizacja wprowadzona przez Google miała miejsce w grudniu 2020., która miała większy charakter, niż aktualizacja z maja 2020.  Aktualizacja z maja 2020 była obszerna, a jej pełne wdrożenie zajęło Google kilka tygodni. Dużą aktualizację z maja 2020 poprzedziła aktualizacja podstawowa ze stycznia 2020. Google wypowiedziało się na temat niekorzystnych zmian aktualizacji rdzenia, jakich mogą doświadczyć użytkownicy. Google stworzyło listę pytań, które należy rozważyć, jeśli nasza firma została negatywnie dotknięta aktualizacją rdzenia. Google tłumaczy, że aktualizacja rdzenia wynikła z potrzeby udoskonalenia swoich systemów, by mogły wyświetlić jak najbardziej trafne wyniki. Informacja o tym, że Google aktualizuje swoje algorytmy rankingu wyszukiwania jest, wbrew pozorom, bardzo ważna. Oznacza to, że nasza witryna może zaliczyć albo zwrot, albo bolesny spadek. Wiedza o wprowadzonych aktualizacjach może dać nam wiedzę, czy spadek bądź zwrot zawdzięczamy swoim działaniom, czy odpowiada za to Google. Wszystkie zmiany pozycji jakie wystąpią, możecie dalej monitorować w SeoTulip.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.