7 sposobów na tworzenie świetnych tytułów blogów dla SEO i ich czytelników

Każdy, kto prowadzi swój biznes w Internecie, zdaje sobie sprawę, że siłą przyciągającą klientów są wysokiej jakości treści. Powinny one atrakcyjnie prezentować produkt lub świadczoną usługę. Warto zatem poświęcić trochę czasu i wysiłku na to, by stworzyć blog firmowy wysokiej jakości. Dzięki niemu twórca zaprezentuje się jako ekspert w jakiejś dziedzinie, może dzielić się wiedzą i przy okazji pozyskiwać klientów. By to wszystko miało okazję się ziścić to na blogu powinny regularnie pojawiać się atrakcyjne, merytoryczne treści z chwytliwym tytułem. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Aby nasze teksty były wartościowe i przyciągały rzesze czytelników na naszego bloga, jak w przypadku bloga na stronie SeoTulip.pl  powinniśmy użyć w tym celu najlepszych narzędzi SEO, by stworzyć dobrą strategię SEO dla naszego bloga. W każdym artykule musi się zaczynać chwytliwym, zaciekawiającym czytelnika tytułem. Oto kilka wskazówek, jak tworzyć świetne tytuły artykułów na blogi dotyczące SEO.

1. Stosuj najpopularniejsze formy tytułów

Jak wykazują badania, ludzi najbardziej przyciągają tytuły, które zawierają liczby, przymiotniki, słowa kluczowe i dopełnienie, które wyjaśnia, co znajdzie się w artykule. 

2. Nie za długo, nie za krótko

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ile znaków powinien zawierać tytuł. Powinien zawierać liczbę, przymiotnik, słowo kluczowe i krótkie dopełnienie. Tworząc tytuł trzeba wypośrodkować, by nie był on za krótki lub za długi, np. SeoTulip.pl najlepszym narzędziem monitorowania pozycji

3. Zbadaj frazy kluczowe i wypróbuj różne warianty tytułów

Przed napisaniem artykułu należy przeprowadzić badanie słów kluczowych, co pozwoli także znaleźć najlepszy tytuł do artykułu. Warto zawrzeć w tytule frazę kluczową, co może przyczynić się do zwiększenia ruchu na witrynie internetowej.

4. Prostota i efektowność

Warto pamiętać, gdy tworzy się tytuły artykułów, były one zrozumiałe dla wszystkich. Trzeba więc  postawić na proste słowa, konstrukcje, jednocześnie niosące za sobą ładunek informacyjny. Przy tworzeniu tytułów i treści lepiej zrezygnować z kwiecistych porównań i wyszukanych metafor, które mogą być niezrozumiałe lub wprowadzać dwuznaczność w rozumieniu treści. Pisanie prosto i na temat wpłynie na nasz odbiór przez czytelników. Będziemy dzięki temu w ich oczach wiarygodni i merytoryczni. 

5. Wykorzystaj emocje

Badania pokazują, że ludzie mają tendencję do czytania tekstów, które przemawiają do ich emocji., w jakiś sposób ich poruszając, nawiązując do ich doświadczeń i przeżyć. Warto więc tworząc tytuły o tym pamiętać i przemycić w tytule przymiotniki, które mogą się pozytywnie skojarzyć ludziom i skłonić ich do kliknięcia w nasz artykuł. Może nam w tym pomóc zaciekawienie, zaskoczenie lub rozbawienie potencjalnych czytelników. Oczywiście, należy unikać złych emocji w komunikacie, bo mogą one spowodować spadek ruchu w naszej witrynie internetowej. 

6.Poznaj swojego czytelnika

Musisz wiedzieć do kogo piszesz, żeby wiedzieć, co należy napisać, by odnieść sukces. Odbiorcy docelowi zadecydują o tonie tekstu, doborze słów, a nawet treści, jakiej użyjesz. Dzięki temu możesz idealnie trafić w ich gusta i potrzeby ze swoją treścią. 

7.Nie ograniczaj się tylko do jednego tytułu bloga

Puść wodze fantazji, bądź kreatywny, nie ograniczaj się do wymyślenia tylko jednego tytułu. Stwórz kilka wersji tytułu, zdecyduj, który będzie najlepszy. Możesz robić eksperymenty, raz wstawiając jeden tytuł, raz drugi i badać odbiór czytelników. Możesz sprawdzać, które frazy kluczowe sprawdzą się w tym najlepiej. Możesz nawet użyć tych tytułów blogów do swoich przyszłych tekstów, co ostatecznie pomoże ci utrzymać harmonijny przepływ artykułów. Pomoże to również zwiększyć popularność Twojego bloga.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.