5 technik SEO Black Hat, których nie należy praktykować

Czym jest Black Hat SEO?

Wskazówki Google dla webmasterów zawierają podstawowe zasady optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jeśli używasz taktyk lub skrótów do rankingu SEO, które naruszają zasady Google, angażujesz się w BLACK HAT SEO. Mimo, że Black hat SEO może wydawać się szybkim sposobem na zwiększenie rankingu i zwiększenie ekspozycji na wyszukiwanie, należy wystrzegać się tych metod, ponieważ jeśli Google odkryje, że Twoja witryna korzysta z technik Black Hat SEO to wyszukiwarka zmieni swój algorytm PageRank, obniżając ocenę witryny lub, w najgorszym przypadku, nawet całkowicie ją usuwając.

Top 5 technik SEO Back Hat, których należy unikać

Prywatne sieci blogów (PBN) 

PBN, czyli prywatne sieci blogów to sieć stron internetowych o wysokim autorytecie, które zostały stworzone wyłącznie w celu budowania linków i wspierania obsługiwanych treści. Witryny te są często określane jako "farmy linków" ze względu na ich konfigurację w celu wykorzystania algorytmu PageRank Google. Zamiast pobierać opłaty za członkostwo w PBN, można automatycznie rozszerzyć swój zasięg i oferować posty na blogu gości do renomowanych źródeł i forów w celu uzyskania długoterminowych korzyści SEO.

Maskowanie

Maskowanie to termin odnoszący się do praktyki wyświetlania treści robotom, które różnią się od tego, co prezentuje się  użytkownikom witryny internetowej. Jedną z metod maskowania jest używanie różnych sloganów, nazw, określeń, które są diametralnie różne od tego, o czym jest rzeczywista treść. Istnieje duże ryzyko, że jeśli wyszukiwarka wykryje maskowanie, strona internetowa zostanie zablokowana.

Przesadzanie z użyciem słów kluczowych

To proces upychania słowami kluczowymi lub liczbami, aby oszukać wyszukiwarkę strony internetowej, zazwyczaj te słowa kluczowe nie są związane z zawartością strony internetowej. Nadmiernie wstawianie słów kluczowych pogorszy interfejs użytkownika i potencjalnie zaszkodzi ocenie witryny.

Spamowanie komentarzy

Oznacza to zalanie sekcji komentarzy automatycznymi komentarzami napisanymi w celu utworzenia linków zwrotnych. Algorytm Google został zmodyfikowany w celu wyeliminowania i zdyskredytowania linków utworzonych przez spam lub boty.

Kupowanie linków zwrotnych

Skuteczne podejście do budowania linków zaczyna się od opracowania prawdziwych i ekskluzywnych materiałów o wartości dodanej, które czytelnicy mogą uznać za korzystne. Nie warto bawić się w kupowanie linków, ponieważ wyszukiwarka Google dyskredytuje linki utworzone przez sponsorowane treści lub płatne posty gości, ale nagradza domeny, do których prowadzą linki, na podstawie jakości ich treści za pomocą PageRank.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.