5 powodów dlaczego warto zastanowić się dwa razy przed zatrudnieniem agencji SEO

1. Mogą mieć przestarzałą wiedzę

Często jest tak, że agencje SEO nie uzupełniają swojej wiedzy, kierują się starymi praktykami, co może mieć fatalne skutki dla twojego biznesu i finansów, jakie przeznaczysz na agencję SEO.

2. Może być problem z generowaniem raportów

Przy podpisaniu umowy musisz zwrócić szczególna uwagę na zapis o raportach, które są niezbędną dokumentacją, by śledzić rozwój sukcesu Twojej kampanii SEO oraz tego, jak poprawia ona ruch, popularność, a nawet sprzedaż. Nie wahaj się ich żądać. 

3. Niemiarodajne  wyniki

Upewnij się, by rozmawiać z przedstawicielem SEO, a nie z ich przedstawicielem handlowym. On jako jedyny jest w stanie przedstawić Ci prawdziwą ofertę, podać Ci realistyczne cele, ramy czasowe, koszty. Nie powie Ci tego, co chcesz usłyszeć, ale co faktycznie jest możliwe, bez zafałszowywania rzeczywistości.

4. Brak wykorzystania potencjału mediów społecznościowych

Mądrym posunięciem jest połączenie sił tradycyjnych działań SEO wraz z potencjałem, jaki mają media społecznościowe. W ten sposób można zmaksymalizować wysiłki, by rozwijać holistycznie naszą firmę. Niestety, niewiele firm docenia lub dostrzega możliwości, jakie niosą za sobą najpopularniejsze media społecznościowe i nie łączy ich z działaniami SEO. 

5. Brak komunikacji

Przy podpisywaniu umowy upewnijmy się, że komunikacja z agencją nie jest zagrożona, że łatwo można się tam dodzwonić, że sami oddzwaniają, odpisują na maile i w każdej chwili są gotowi do  odpowiedzi na pytania, jakie Ci się nasunęły.

6. Brak nowych treści

Konieczne jest, aby zawsze tworzyć nowe treści i informacje w swojej witrynie, aby utrzymać rankingi i zwiększyć liczbę klientów. Kiedy zatrudniasz firmę SEO, zazwyczaj jest to długoterminowe. Zawsze dobrze jest sprawdzać je co miesiąc, aby upewnić się, że ta część jest nadal aktualna, czy firma wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie zaniedbując odświeżania treści. 

7. Nie daj się oszukać!

Nie wahaj się monitorować samodzielnie pozycji swojej strony w sieci za pomocą Seotulip.pl, nie wahaj się pytać, prosić o wyjaśnienia, raporty, pytać o pomysły na strategię marketingową. Trzymaj rękę na pulsie i jeśli przez dłuższy czas nie będziesz widział efektów, jakie powinna przynieść praca agencji, zrezygnuj z niej. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na jak najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".

Chcesz precyzyjnie monitorować frazy?

Wykup pakiet SeoTulip. Pakiety się sumują.